Пошук

Яндекс.Метрика
Здолбунівська районна станція юних техніків
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2014 » Квітень » 30 » Проведено відкриту першість області серед учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації.
22:52:49
Проведено відкриту першість області серед учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації.

   29 квітня 2014 року комунальним закладом “Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді” Рівненської обласної ради на базі Решуцького лісництва Рівненського району було проведено відкриту першість області серед учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації. У заході взяли участь 30 спортсменів із 9 районів та міст області.   

   Спортивна радіопеленгація – захопливий і водночас складний вид спорту, що розвиває у підлітка не тільки швидкість, спритність і витривалість, але також, гостроту розуму. Кожен учасник має приймати індивідуальні рішення, перебуваючи на дистанціях в складних умовах. У такий спосіб спортсмен привчається до відповідальності за власні дії та рішення. Для здобуття перемог на змаганнях юним спортсменам необхідно постійно підтримувати форму, удосконалювати свою майстерність.

    В рамках відкритої першості здійснювався пошук передавачів (“лисиць”) в діапазоні радіохвиль 144 - 146 мГц. Для учасників  давався контрольний час – 120 хв. Довжина дистанцій: старша вікова група – 5 - 7 км; молодша вікова група – 4 - 6 км.

   Знайти передавач не так легко, як здається на перший погляд. Адже попередававши одну хвилину, “лисиця” змовкає і витримує трихвилинну паузу, “лисиці” дистанції включені не весь час, а тільки одну хвилину з 4. Спочатку працює перша лисиця, через хвилину вона віддає естафету 2-й, потім третій, тощо. Після 4-ої лисиці знову включається перша. Крім того, характер лісу вносить помітні спотворення у поширення радіохвиль і тому, приймач далеко не завжди вказує точно на радіопередавач. Завдання “мисливця на лисиць” значно важче. “Лиси” на карту не наносяться і спортсмен знає тільки розташування старту та фінішу. За допомогою приймача-пеленгатора, прослуховуючи сигнали та повертаючи антену, спортсмен шукає азимут на передавач. За допомогою компаса і планшета наносить на карту лінію – “пеленг”. Потрібна “лисиця” буде знаходитися там, де перетнуться пеленги на неї.

   В ході цікавого та захопленого змагання найкращі результати показали команди:

   м. Рівного (Рівненський міський центр творчості учнівської молоді) – І місце;

   Сарненського району - ІІ місце;

   Здолбунівського району (Здолбунівська районна станція юних техніків)ІІІ місце.

                                                                                                   Джерело: http://www.rvosvita.org.ua

Переглядів: 403 | Додав: ЗСЮТ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Copyright MyCorp © 2018