Пошук

Яндекс.Метрика
Здолбунівська районна станція юних техніків
Головна | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Грудень » 4 » ІІІ командне місце у конкурсі винахідників та раціоналізаторів
16:48:29
ІІІ командне місце у конкурсі винахідників та раціоналізаторів

 Науково-технічна творчість учнівської молоді сьогодні є складовою частиною сучасного освітнього простору, який створює умови для політехнічної освіти молоді. Вона сприяє залученню учнів до продуктивної творчої діяльності та спрямована на ознайомлення вихованців творчих об’єднань із різноманітним світом науки та техніки, розвитку їх здібностей, формуванню готовності до самостійної конструкторської та винахідницької діяльності; забезпечує набуття вихованцями техніко-технологічних знань, умінь і навичок, оволодіння учнями досягнень сучасної техніки та технологій, сприяє трудовому вихованню.

30 листопада 2017 року відбувся обласний конкурс науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок серед учнівської молоді. Організатором заходу є комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

Мета конкурсу – виявлення та підтримка обдарованої молоді, стимулювання інтересу дітей до розвитку власних творчих здібностей та власної творчої діяльності, розвиток та залучення до технічної творчості, раціоналізаторства і винахідництва учнівської молоді, задоволення її потреб у творчій самореалізації. Цей напрям в позашкільній освіті пов’язаний з тим, що він зосереджений на сучасних проблемах і має прикладне спрямування.

У заході брало участь 18 учасників із 8 районів та міст області. Категорія учасників – учнівська молодь (до 18 років).

Конкурс проводився у таких номінаціях:

«Матеріалознавство та технологічні процеси»;

«Електроніка та приладобудування»;

«Транспортні системи та обладнання»;

«Інформаційні та комунікаційні технології»;

«Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження»;

«Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність».

Гуртківці Здолбунівської районної СЮТ захищали свої розробки у 2 номінаціях отримавши призові ІІ місця.

Кірієвський Денис учень 8 класу (гурток судномоделювання, керівник Федорук Ю.О.) у номінації «Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність» представляв винахід «Кораблик для риболовлі». Даний кораблик застосовується для приманювання коропових видів риб. Основна його функція – доставка прикорму на далеку від берега відстань (100-200м), де розміщуються стоянки великої риби і куди доставити приманку є проблематично або ж занадто довго.

 

 

 

Кудрявцев Нікіта учень 6 класу (гурток радіоелектронне конструювання, керівник Нетикша К.Г.) у номінації «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження» захищав розробку «Активний сигналізатор присутності на дорозі пішохода чи велосипедиста». Основна його функція полягає у виробленні послідовності світлових сигналів різного кольору. Такі сигнали в темну пору доби легко видимі, а різноколірність привертає увагу водіїв. Крім цього, такий пристрій можна використати для відмічання пошкодженої ділянки дороги, непрацюючого автомобіля і інших предметів та перешкод, непомітних у нічний час.

Відео з конкурсу ( з 1хв. 52с. про винахід Кірєвський Денис)

Переглядів: 145 | Додав: ЗСЮТ | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0

Copyright MyCorp © 2018