Пошук

Яндекс.Метрика
Здолбунівська районна станція юних техніків
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог файлів


Головна » Файли » Мої файли

Навчально-методичний посібник "Авторські рухомі іграшки з картону"
[ Викачати з сервера (4.41 Mb) ] 27.03.2018, 11:32:31

Гурток початкового технічного моделювання відкриває двері до великого багатогранного захоплюючого світу техніки, куди спочатку несміливо, а потім все більш упевнено йдуть наші наймолодші вихованці.

Початкове технічне моделювання – один з найпопулярніших видів дитячої технічної творчості. Діти молодшого шкільного віку виготовляють та конструюють макети й найпростіші діючі моделі автомобілів, суден, літаків, ракет, механізмів, різноманітних технічних об’єктів, іграшок та виробів. Також тут навчають створювати красиві і незвичайні унікальні речі (закладки для книжок, корзинки, меблі для лялькової кімнати тощо).

Чому злітають літаки, ракети та гелікоптери, які сили допомагають кораблю триматися на плаву, а підводному човну занурюватися в глибину вод? Діти отримують відповіді на ці та на багато-багато інших питань. Заняття технічним моделюванням розвивають технічне мислення, конструкторські здібності, збагачують світогляд, активізують пізнавальну діяльність. Діти оволодівають необхідними в житті елементарними прийомами ручної праці з різноманітними матеріалами та інструментами.

Гуртківці конструюють за допомогою конструктора, працюють з папером, картоном, деревиною, тканиною, пластиліном, фольгою, природними та іншими матеріалами.

     Заняття у гуртку ПТМ – особлива форма навчання. Саме тут хлопчики і дівчатка виконують посильні і цікаві для них завдання, здобувають нові знання, розширюють свій світогляд, навчаються виготовляти різноманітні вироби, які мають естетичне і практичне застосування.  Вимоги до заняття особливі. Воно немислиме без створення атмосфери зацікавленості. І ми, керівники гуртків, прагнемо досягти цього на своїх заняттях за допомогою розповіді, діалогу з гуртківцями, візуальних образів, ігрових ситуацій та ін..        

 Відвідуючи заняття гуртка ПТМ, діти навчаються володіти різними інструментами, набувають трудових навиків. Одночасно вони знайомляться з технікою, що оточує їх, розширюють свій політехнічний кругозір.

      Одним з найцікавіших і найкорисніших завдань для дитини є робота з папером. Це заняття розвиває координацію рухів пальців рук, формує терпіння та посидючість, учить орієнтуватися на площині. Папір і картон — найдоступніші матеріали. З паперу і картону можна зробити безліч різноманітних речей: наочна допомога і шкільне приладдя, моделі і іграшки, інші корисні і цікаві речі. Картонажними роботами можуть займатися всі, починаючи з учнів 1-го класу. Особливо цікавим для гуртківців є процес створення рухомих іграшок з картону. Вихованцям гуртка цікаво спостерігати як  простий лист цупкого паперу в їхніх умілих руках перетворюється у барвисті деталі виробу і через кілька миттєвостей іграшка просто оживає. І немає більшої радості, як та, що дитина змогла самостійно зробити чудовий виріб і її очі сяють щастям.

    Чому саме іграшка так зацікавлює дітей і спонукає їх до активної творчої роботи? Це тому, що іграшка - незмінний супутник дитини з перших днів народження. Більшість дитячих ігор пов'язано з використанням різноманітних іграшок. Саме вони допомагають вихованню у дітей інтересу до праці, сприяють формуванню допитливості. Правильно підібрані іграшки сприяють розумовому розвитку дітей.

 

     Іграшка важлива для розвитку особистості дитини. Численні дослідження психологів та педагогів показують, що іграшка завжди була дієвим засобом розвитку психіки і широко використовувалася у народній педагогіці для соціального виховання та залучення дитини до життя дорослих.

      Гарна іграшка спонукає дитину до роздумів, ставить перед нею різні ігрові завдання. А це сприяє розвитку пізнавальних процесів.

    Іграшка – предмет, що використовується у грі. У процесі гри дитина вчиться спілкуватися, виражати емоції та думати.

    В даному посібнику  пропонуємо ознайомитися з авторськими іграшками, технологією їх виготовлення, а також із практичним застосуванням плоскої рухомої іграшки з картону на заняттях гуртка ПТМ.

Категорія: Мої файли | Додав: ЗСЮТ
Переглядів: 45 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2018