Пошук

Яндекс.Метрика
Здолбунівська районна станція юних техніків
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог файлів


Головна » Файли » Мої файли

Конспект заняття з судномоделювання
[ Викачати з сервера (49.0 Kb) ] 26.04.2013, 16:57:46

Тема: Самохідна модель вільної конструкції (модель класу EX-600). Ознайомлення з кресленнями та документацією моделі.

Мета: Навчальна: вивчити основні етапи виготовлення моделі; сприяти формуванню конструкторських, творчих, естетичних здібностей гуртківців.

Виховна: виховувати допитливість, цілеспрямованість, винахідливість.

Розвивальна: сприяти розвитку інтересів до судномоделювання.

Обладнання: модель судна класу EX-600,  комп’ютер, фотографії  моделей, креслення та документація моделі.

Тип заняття: теоретичне (заняття засвоєння нових знань).

Форма заняття: розповідь, пояснення, демонстрація, обговорення.

Ключові поняття: клас EX-600, креслення, шпангоут, кіль, корпус, надбудова, гельмпорт, дейдвуд, двигун, руль, ватерлінія.

 

    Хід заняття:

I. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Перевірка присутніх учнів.

2.Заповнення журналу гурткової роботи.

3.Активізація опорних знань.

   Оцінювання моделей класу ЕH-600 (модель-копія цивільного судна) які виготовлялися гуртківцями на попередніх заняттях. Вказування на недоліки.

4.Мотивація навчальної діяльності гуртківців.

   На попередніх заняттях ви будували модель-копію цивільного судна.

- Скажіть, якого класу ця модель? (модель класу EH - 600).

- Чим запам’яталася вам ця модель?

- Які труднощі виникали при побудові моделі? (виготовлення дрібних деталей та суднових пристроїв).

 5.Повідомлення теми і мети заняття.

   Тема сьогоднішнього заняття: Самохідна модель вільної конструкції (модель класу EX-600). Ознайомлення з кресленнями та документацією моделі.

   На занятті ви дізнаєтеся, що таке клас EX, які бувають моделі цього класу, а також розглянемо креслення та документацію моделі.

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА.

1.Моделі категорії Е.

   Самохідною моделлю категорії E називається модель, оснащена приводом, що здатна плавати й переміщатися в надводному чи в підвідному положенні. Це може бути як подібна до оригіналу масштабна модель, так і модель вільної конструкції, побудована з дотриманням загальних принципів суднобудування.

   Моделі класів E-600 можуть відтворювати як судно-оригінал, що реально існувало чи існує, так і спроектоване, але не побудоване судно. Моделі класів E-600 можуть бути побудованими як відповідно кресленням, опублікованим у різних виданнях, так і за самостійно розробленим проектом, який відповідає стандартам суднобудування.

2. Моделі класу EX-600, основні вимоги до побудови моделей.

   Моделі класу EX-600 – це моделі суден довільної конструкції та промислового виробництва (готові моделі із подальшим складанням) з електричним двигуном і гребним гвинтом довжиною до 600 мм.

   Вимоги до класу ЕХ.

1.Самохідна модель класу ЕХ повинна відповідати загальним критеріям і класифікації, покладеним в основу суднобудування. За формою, фарбуванням, оформленням, конструкцією і розміром модель повинна відповідати вимогам, які висуваються до оригіналу, що служить для перевезення людей, вантажів, озброєння або спортивних гонок.

2.Модель повинна відповідати за довжиною, шириною, осадкою і спорядженням технічним основам конструкції суден. Ширина повинна складати не менше 1/10 довжини. Виконання цієї умови перевіряється при реєстрації і допуску моделі до ходових змагань.

3.Дозволяється встановлювати максимум два керма і два плавника. Окреме кермо і окремий плавник не може перевищувати 8см у висоту та 15см у довжину. Кіль, відміряний від днища моделі, в будь-якій точці не може бути більше 4см.

4.Моделі класу ЕХ не підлягають стендовому оцінюванню, але проходять перевірку технічною комісією на відповідність класу.

3. Перегляд фотографій моделей на комп’ютері.

   Демонструючи  фотографії на комп’ютері, керівник гуртка пояснює та акцентує увагу дітей на деталях моделей і правильного їх розміщення.

4. Ознайомлення з кресленнями та документацією моделі.

   Під час ознайомлення гуртківців з кресленнями моделі, керівник вказує на деталі та заздалегідь розповідає про порядок їхнього виготовлення та встановлення.

5. Закріплення нового матеріалу.

- Які моделі відносяться до класу ЕХ-600?(моделі суден довільної конструкції та промислового виробництва (з електричним двигуном і гребним гвинтом довжиною до 600 мм.).

- Яка їхня особливість? (на змаганнях вони не підлягають стендовому оцінюванню, але проходять перевірку технічною комісією на відповідність класу).

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Підсумок заняття.

- Чи можна виготовити модель довільної конструкції без наявності креслень? (Можна, якщо модель буде відповідати правилам і вимогам змагань).

Висновки.

   Сьогодні ви дізналися про моделі класу ЕХ-600 і ознайомилися з кресленням моделі. На наступному занятті ви дізнаєтеся про технологію виготовлення і розпочнете побудову моделі цього класу, яка я сподіваюсь вийде у вас якнайкраще.

Категорія: Мої файли | Додав: ЗСЮТ
Переглядів: 1431 | Завантажень: 155 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2018